Kā izlikt dzīvesbiedru no sava dzīvokli?

Dzīvoklis ir uz mana vārda, neesam precējušies, ir tikai 2 bērni. Attiecības ir nonākušas tik tālu, ka tālāk vairs ar šo cilvēku nevēlos doties. Pirms diviem gadiem nomira mans tēvs un dzīvesbiedrs gadu remontēja šo dzīvokli, tagad viņš pastāv uz to, ka man ir jāizvācas no sava īpašuma. Kā es varu "izlikt" viņu no sava dzīvokli? Ar ko man jāsāk un kur jādodas??
Paldies,
Ar cieņu,
dzīvokļa īpašniece.

Geisha (2015-11-04 11:27)    3 Jāvēršas pašvaldības policijā. Ja neesat precējušies tad jau viņam nav pilnīgi nekādu tiesību uz Jūsu dzīvokli. Ja viņš lieto alkoholu tad ir ļoti vienkārši. Kā pillā tā sauc pašvaldības policiju - kaimiņš sit. Savāks ļoti ātri. Pēc 5. reizes vai nu dzīvos kā cilvēks vai arī pazudīs uz visiem laikiem. Bērniem uzturlīdzekļi piedzenami tiesā. Lai veicas!

PrataRebuss (2015-11-04 11:30)    1 Sāksim ar to ka tas dzīvoklis ir uz tava vārda. Tātad tas nozīmē ka juridiski viņš neko nevar izdarīt! Ja pats labprāt nedodas prom tad izsauc policiju. Un nebaidies no tā ka tev var sākt draudēt.

Samila (2015-11-04 11:37)    2 Nesen tika pieņemts visai nepatīkams regulējums, kas saucas "pagaidu aizsardzība pret vardarbību ģimenē", t.i., ar policijas vai tiesas starpniecību varmāku var izlikt uz karstām pēdām pat no viņa paša dzīvokļa.

CPL 250.45. "Ja pret personu ir vērsta jebkāda fiziska, seksuāla, psiholoģiska vai ekonomiska vardarbība, kas notiek starp bijušajiem vai esošajiem laulātajiem vai citām savstarpēji saistītām personām neatkarīgi no tā, vai aizskārējs dzīvo vai ir dzīvojis vienā mājsaimniecībā ar aizskarto personu, tiesa vai tiesnesis pēc personas motivēta pieteikuma vai pieteikuma, kas iesniegts ar policijas starpniecību, var pieņemt lēmumu par pagaidu aizsardzību pret vardarbību."

PS Aizej pie jurista un pa ceļam uz aptieku pēc nervu zālēm, ģimenes attiecību kārtošana nebūs patīkama, jābūt gatavai uz visu.

Samila (2015-11-04 11:38)    2 Aizmirsu - nav obligāti jāsit, pietiek ar draudiem vai aizliegumu tikties ar bērniem, draugiem, Tavu gaitu kontrole, naudas nedošana mājsaimniecības kopīgām vajadzībā, u. tml.

Chris1986 (2015-11-04 11:53)  7 4 Vismaz paspied roku un pasaki paldies par to, ka gadu tavu dzīvokli remontēja. Zolīdi jau būtu kādus tūkstošus viņam par padarīto samaksāt, bet var arī nezolīdi - tas, kā sirdsapziņa liek

preilene (2015-11-04 12:10)    2 Nomaini atslēgas :)

Chris1986 (2015-11-04 12:13)  1 6 Nu ja - kurš pirmais paspēs nomainīt atslēgu, tas ari tur dzīvos :D

Marsietis (2015-11-04 12:17)    2 Un ko ar bērniem darīt? Vai tiem vecās atslēgas vai dot jaunās un teikt ka tētim vairs nav tiesību ienākt?

JurisK (2015-11-04 13:29)  2 1 Jaa, jaa, tik neaizmirsti to karmu - viss sliktais buus jaaatstraadaa 10-kaartiigi, pat vairaakaas paaudzees. Cik var spriest, esi jau gados, taatad taa gariigaa hernja tev zinaama:)

Liigotaaja (2015-11-04 14:52)  2   Pag, pag... Nestreb karstu. Viena pagale nedeg. Ja jau tik briesmiigs tas Tavs dziivesbiedrs, tad kaa tiki pie 2 kopiigiem beerniem??? Vai arii tie ir dviinji?
Beerniem vajag abus vecaakus. 7 x nomeeri, pirms nogriez.
Diivaini, ka sieviete veido gjimeni ar monstru... Nu jaa, preceejushies gan neesat, tad varbuut tieshaam diez kas nav...

iizii (2015-11-04 15:13)  1   Protams, ka pagale viena nedeg pilnīgi piekrītu, bet nu jau paliek par traku. Mēru jau zini cik ilgi un pieveru acis uz daudzām lietām, bet kad tevi visādos vārdos pazemo katrā strīdā plus vēl apsaukā un tu jūties kā kājslauķis, tad cik liels ir mans pacietību kauss....un netikai šī problēma, ir daudzas vēl citas par gadiem sakrājušās un ja viens otru spēj tā pazemot ar vārdiem, tad diez vai tā ir mīlestība...
Neviens attiecības nav rožu lauks, katrās ir strīdi un ķīviņi, bet kad pajautāju draudzenēm vai viņas tā kāds pazemo, tad protams, ka atbildes ir nē!!!
Un bērniem tēvu neviens netaisās atņemt, bet vai šajos laikos man būtu jādzīvo ar cilvēku kopā tikai dēļ bērniem, nedomāju viss. Tēvs viņiem vienmēr būs viens un tā arī tas paliks.

Paldies par atbildēm!!!
Jauku dienu.

joens (2015-11-04 17:41)  2 2 Ja vienkāršojam, tad izskatās pēc "uzmetiena", puisis izremontēja dzīvokli un kļuva nevajadzīgs.

regina_dei_diamanti (2015-11-04 17:44)    7 Varbūt ir vērts sākt ar atslēgas nomaiņu? Tālāk pašvaldības policija. Vai vīrietis dzīvoklī ir deklarēts? Ja ir deklarēts, tad būs grūtāk.
Par uzmetienu runājot, tas gan būtu superīgi: es arī varu ieiet svešā (nosacīti) dzīvoklī, pāris dienas palīmēt lētākās tapetes un izlikt ārā īpašnieku. Superīga shēma. Saskaņā ar civillikumu, viss, kas atrodas manā dzīvoklī, ir mans īpašums, aicinājums nebūt tik dumjiem un svešos dzīvokļos savus līdzekļus neieguldīt, tad nebūs uzmetiena. Vai arī uz čekiem prasīt savus rekvizītus, tad būs iespēja attiesāt veiktos ieguldījumus.

aborigeene (2015-11-04 18:24)  1 2 Jāuzraksta policijā iesniegums ,ja viņš palaiž rokas vai teiksim psihologiski pazemo bērnu klātbūtnē ,vai draud.Pēc tam var iet uz tiesu un rakstīt iesniegumu par netuvošanos un tas ir ļoti nopietni,viņš nedrīkst pat zvanīt un tuvoties ,pat skatīties uz Tevi nedrīkst.

edora (2015-11-04 19:05)    2 Vai jūs vispār sarunājieties? Bez tā neiztik, diemžēl.
-Izvirzi savas pretenzijas, dod konkrētu laiku un infomē par sekām. Pa solim un saprotami.
Ja viņš ir "neizžūstošs" alkašs, tad, kā jau te minēja, policija un iesniegums.

Murkjelis (2015-11-04 20:03)      Es atvainojos, iespējams, ka lasīju neuzmanīgi, bet nekur nebija teikts, ka tā ir fiziska vardarbība, vai viņš būtu alkoholiķis. Tad, jā, iesākumā policija var līdzēt. Ja tā ir tīri psiholoģiska pazemošana un nekā tāda, ko policijai varētu pierādīt, tad tas ir beigts numurs. Kā īpašniece vari mēģināt griezties vietējā pašvaldībā ar lūgumu, lai anulē ziņas par viņa deklarēto adresi. Tas ir tad, ja viņš ir tur deklarēts. Ja stāsts ir par Rīgu - Brīvības ielā 49/53. Bet, ja viņš tur ir iekšā, tad anulēšanu var atteikt. Viņiem ir sava sistēma, kā pārbauda, vai cilvēks ir sasniedzams šajā dzīvesvietā. Tālāk pat, ja viņu anulēs, Tev problēma no tā nepazudīs. Jo,lai fiziski izliktu cilvēku no dzīvokļa ir vajadzīgs jau tiesu izpildītājs. Jā, atkal jau var saukt policiju un teikt, ka persona nav piederīga, bet kur ir teikts, ka neiejauksies bērni, saucot: tēti, tēti! Ģimenes lietas, tās ir tādas ... Pie tam jebkurā gadījumā, var gaidīt tiesu darbi, kur ierosinātājs būs jau viņš. Tā kā... labāk lūkot izrunāties.

Murkjelis (2015-11-04 20:20)  1 1 P.S. Ak, jā, un uz īpašumu viņš nevar cierēt nekādā gadījumā, ja vien viņš nevar pierādīt, ka tas iegādāts pa saviem vai kopējiem līdzekļiem. Ko viņš var -var mēģināt tiesas ceļā piedzīt izdevumus par remontu, ja tie viņam ir dokumentēti. Vairāk neko.

StacyQ (2015-11-04 21:15)    2 Paziņo par šķiršanos, palūdz mantas savākt noteiktā laika periodā, ja to nedara, tev visas tiesības mainīt durvju atslēgu un personu neielaist. Dzīvesvietas deklarēšana noteiktā adresē nedod personai nekādas tiesības uz konkrēto īpašumu. Ja katras šķiršanās rezultātā būtu jāsauc policija ar kuru izlikt nevēlamu mīļoto, tad policijai nekas cits neatliktu, kā katru dienu auklēties ar šādiem pāriem. Policija jāiesaista, tikai tad, ja persona uzvedas vardarbīgi.

IzlozeLOZE (2015-11-04 23:10)    1 gadu remontēja, tas nenozīmē, ka izremontēja! Varbūt sataisīja tādu jezgu, ka divus gadus jāpārremontē!

iizii (2015-11-05 07:39)      Vēlreiz paldies par atbildēm, katra viedoklis ir ļoti labs un svarīgs. Dzīvokļa kredīts remontam uz mana vārda, protams, arī viņa līdzekļi tajā tika ieguldīti un manis pēc lūdzu ņem visu, kas tajā atrodas, plēs nost tapetes, jeb ko, tikai lūdzu izvācies no viņa!! Ja vajadzēs nolikšu arī naudu uz galda, bet ar to tā pat nebūtu līdzēts! Sīkāk nestāstīšu Jums savu dzīvesstāstu ar šo cilvēku, ilgi jāstāsta....gribēju vienkārši zināt ar ko jāsāk, lai izliktu no sava īpašuma nedeklarētu personu.
Liels...liels paldies, tagad zinu ar ko sākt!!!
Jauku dienu :)

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu