Videonovērošana darbā

Strādāju valsts darbā, maiņu darbu, pa 24 stundām. Darba vietā ir vairākas video novērošanas kameras, viena no tām ir pavērsta uz mums no sāna un mūs novēro 24 stundas diennaktī. Priekšniecība mūs šādā veidā kontrolē ko mēs darām, bieži vien saņemam aizrādījumus par to kā un ko mēs darām, nereti arī par pavisam muļķīgām lietām... Kādas ir robežas un vai mēs varam cīnīties par savu privātumu darbā šajā situācijā?

joga    1 Drīz videonovērošanas kameras būs arī katrā guļamistabā!

neratni_stasti    3 Raksti atlūgumu un dodies prom no darba. Viņi kodīs pirkstos, kad trūks tāda lieliska darbaspēka, kāds biju Tu.

burbulis23    2 Es domāju,ka tā ir lieliska iespēja darba devējam atlaist no darba nevajadzīgu apsargu.Darba devējs viegli manipulēs nepieciešamības gadījumā.Man ir bijusi pieredze strādāt apsardzes firmā,kur kontrolēja naktīs un par katru sīku pārkāpumu soda ar naudas sodu.Vai iespējams ierobežot?Domāju,ka viss ir iespējams.Vajadzētu apzināties savas tiesības uz privātumu darba vietā un gadījumā,kad darba devējs ir pārkāpis likumu uz personīgo privātumu,tad arī vari rīkoties pret darba devēju.

preilene    6 Nezinu gan, kāds privātums var būt darba vietā - vēl jo vairāk, ja ir parakstīti papīri par to, ka piekrīt filmēšanai vai darba kārtības noteikumiem, kuros tas aprakstīts. Ko tad lai saka pārdevējas, kuras tiek filmētas no visām pusēm nepārtraukti?

Un guļamistabās, starp citu, jau ir filmēšanas kameras - visās, kurās modernie tv ar kamerām.

vellata    2 Darba aprakstā ir jābūt atrakstītam par videonovērošanu. Ja tāda nav, tad viņiem uz to nav tiesību. Ja esi tādu darba aprakstu parakstījusi, tad diemžēl jāsamierinās, ka tevi novēro.

hashashiin    2 Vispār jau kameras izviet ar kādu pamatotu nolūku - darba drošību, uzdevumu izpildes kontroli. Gribētais privātums var būt darbavietas WC, varbūt ēstuvē.. atkarībā no darbavietas specifikas, savukārt pārējā darba laikā, vajag rēķināties, ka privātums ir pārdots darbadevējam. Ja gribās kārtot privātus jautājumus pa mobilo, apēst ābolu vai uzkrāsot lūpas, tad jāiziet no kameras redzeslauka.

Lucy  1 4 ja jau tev tāds švaks nervs,tad ikpabrīdim pagriezies kameras virzienā un parādi fuk:))
nu nejau tās kameras salika,kad tu jau parakstiji līgumu,vai tad tu neredzēji,ka tās tur ir

scheriff  2 8 Darbā mulķības nav jādara. Vispār muļķības nav jādara. Ja kāds dabū aizrādījumu par muļķībām, tad tikai tāpēc ka ir muļķis, jo gudri cilvēki muļķīgi nerīkojas.
Alksti privātuma? Raksti atlūgumu, un tad pieteikumu uzņēmumu reģistrā par sava uzņēmuma dibināšanu.
Kāpēc darba vietā ir kamera kas pavērsta pret konkrētiem darbiniekiem? Ceļu satiksmes noteikumi ir rakstīti ar asinīm. Uzņēmējdarbībā tie ir rakstīti ar asinīm un soda naudām. Tātad pirms tevis tur ir atradušies īpaši muļķīgi eksemplāri. Kameras fiksē zādzības gadījumus, citus kriminālnoziegumus un darbinieku muļķības. Piem, tu savas muļķības pēc ar kolēģi sacentīsieties, kurš no jums spēs ilgāk noturēties biroja krēslā kamēr viņu griež uz apli kā vilciņu. Apreibsi, ar galvu atsitīsies pret galdu - zaudēsi samaņu, sāksi vemt un asiņot. Tad izsauks ātros. Tie tevi aizvedīs, salāpīs, slimības lapu vēl dabūsi kamēr citi tavā vietā strādās. Tanī pat laikā uzņēmumas tādi sū...i sāksies. Ātrie piefiksēs gadījumu, vietu - uzņēmumu, personu - darbinieku, iztaujās tevi un kolēģus. Jūs teiksiet darbinieks darba laikā nokrita no uzņēmuna krēsla un atsita galvu pret uzņēmuma galdu. Momentā šī info aizies uz darba inspekciju un jau pēc pāris dienām uzņēmumā ieradīsies inspektors, kurš beigā visu vainu novels uz uzņēmumu ar argumentu - pārāk nepietiekoša darbinieku apmācība un uzraudzība. Pēctam uzņēmumam piestādīs soda naudu, labu sada naudu. Tu par to pat nenojautīsi, tikai sūdzēsies kāpēc vadība ar nercisēm ciemos neatnāca, kamēr palātā čuči. Ja soda nauda būs lielāka kā tava vērtība uzņēmumā, tad video tiks pielietots kā pierādījums tiesā. Kādi bus tiesāšanā iemesli ar tevi jau būs paša uzņēmuma darīšana.
P.S. Līgumā atruntajā darba laikā tu esi uzņēmuma īpašums. Uzņēmums nes par tevi atbildību. Tev ir jāpilda līgumā atrunātie pienākumi. Viss ko tu dari nesanksionēti apdrauda uzņemuma finanses un reputāciju.

JurisK  3 2 Baigā problēma - no neredzamās puses pielavies kamerai un iešpricē sālsūdeni! Bet, ja nopietni - darbā tavs laiks pieder darba devējam un viņam ir tiesības kontrolēt, kā tu to izmanto.

selnija_      Privātums ir WC, garderobe, kur vajag pārģērbties, nezinu manuprāt pārējās telpas noteikti nē. Saprotu, ka ir nepatīkami, ka nepārtraukti esi kameras redzeslokā: ne degunu paurbināt, ne apģērbu piekārtot/piem. noslīdējusi zeķe/, ne ko iekost/ to arī vajag/. Par privātajām telefona sarunām: tām jābūt ārpus darba laika! Izņēmums varētu būt kas ekstremāls.

Mavs  4 5 Kā priekšniks labi zinu, ka nav nekā labāka darbinieku disciplinēšanai, kā virs darba vietas uzstādīta videokamera ! :)
Visi darbinieki uzreiz kļūst čakli, godīgi un centīgi, ieņēmumi aug, zaudējumi mazinās :)

White`n`Naughty    1 Izlasiju Maverika komentāru un arī sapratu: ´´Ura biedri! Mēs esam atrisinājuši neefektivitātes un neproduktivitātes problēmu valstī, jāsaliek tik kameras visur un Latvijas tautsaimniecība augs un griezīsies´´
Viss ir pareizi, latviešus, lai viņi sasniegtu augstāku rezultātu nekā tikai ´´ai, ka tik man pašam savā sētā pietiek´´, ir jādzen ar mazo muižkunga pletnīti. Un tad latvietis var daudz, ļoti, ļoti daudz.

riks086      Feikiem parasti neatbildu, bet tā kā zināšanas par šo jautājumu nevienam par sliktu nenāktu, tad iesaku tīmeklī sameklēt Datu valsts inspekcijas rekomendāciju „Datu apstrāde videonovērošanas jomā” un, vajadzības gadījumā, palasīt... :)

janisb      Videonovērošanu darba vietā veikt nedrīkst (izņemot izmeklēšanas), bet šo sadaļu var viegli apiet novērojot izejas no darba vietas, gaiteņus, koridorus u.t.t. Darba vieta ir konkrētais iežogojums ap galdu vai telpas daļa kurā atrodas galds, vai vieta kur tiek veikti tiešie darab pienākumi. Ja tā valsts iestāde, tad papīri sistēmai 99% ka sakārtoti un DVI saskaņoti, bet ja liekas ka tā nav tad var rakstīt sūdzību DVI.

jozolsen      Viinteresantākais!!Kā darba devējs drīkst materiāli sodīt darba nēmēju??Nepārkāpjot likumu,kur tas nav paredzēts!!

Luusila    1 Un ko tu tur tādu specifisku dari, ka tevi nedrīkst redzēt, a?

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu