Kopīpašuma pārdošana

esam 6 kopipasuma mantinieki,kopipasumu velamies pardot,viens no ipasniekien tam nepiekrit,kadas pastav iespejas rikoties parejiem?

joens (2015-04-07 16:40)      Tiesa. Ilgi un ar neprognozējamu rezultātu.

Pārdot visu tam, kas nepiekrīt pārdot svešiem (par tirgus cenu, protams).

Ieķīlāt savas daļas ātrajiem kredītiem un neatdot.

Nate (2015-04-07 16:53)      Joen, kā tad. Aizdevējs ne jau domājamās daļas konfiscēs, bet atņems māju, dzīvokli, autiņu, mēteli.

joens (2015-04-07 17:05)      Nate, tieši tas jau arī ir to 5 mērķis. Vienīgi, ka naudiņu dabūs mazāk (toties tūlīt), kā varētu.

Samila (2015-04-07 17:43)      Kopīpašumu, tai skaitā mantojumu, dala vienojoties. ja vienošanos nav iespējams panākt var lūgt dalīt tiesas ceļā.

1) Lai uzsāktu šo procesu, ir nepieciešams noteikt īpašuma vērtību. Pie apstiprināšanās mantošanas tiesībās tas jau tika izdarīts. Tādēļ, ja tā apmierina, var netaisīt jaunu, bet izmantot šo.
2) Rakstiski nosūtīt vienošanās projektu visiem kopīpašniekiem, tai skaitā arī tam, kas nepiekrīt, dodot saprātīgu termiņu pārdomām un viedokļa izteikšanai.

Viņam pastāv iespēja, vai nu piekrist pārdošanai, vai arī, ja viņš to nevēlas, viņam jāatpērk Jūsu daļas. To arī ierakstiet piedāvājumā, kā arī papildiniet ar brīdinājumu par tiesāšanās izdevumu piedziņu, ja būs jāiet uz tiesu. Nevienu nevar piespiest palikt kopīpašumā - to noteic Civillikums.

Nate (2015-04-07 20:50)      Nevienu nevar piespiest palikt kopīpašumā - to noteic Civillikums.
Tāpat kā nevar piespiest 1 kopīpašnieku pārdos savu daļu vai izpirkt pārējās.
Joens, ne jau tam spītniekam atņems, bet gan tiem, kuri ņems kredītus un dažu simtu dēļ var zaudēt ļooti daudz.

Samila (2015-04-08 01:06)      Cik zinu CL šajā jautājumā vēl nav grozīts:

CL 1074. Nevienu kopīpašnieku nevar piespiest palikt kopīpašumā, ja vien tā nodibināšanas noteikumi nerunā tam pretim; turpretim katrs kopīpašnieks var katrā laikā prasīt dalīšanu.

CL 1075. Ja 1074. pantā norādītā dalīšanas gadījumā kopīpašnieki nevar vienoties par tās veidu, tad tiesa, raugoties pēc dalāmā priekšmeta īpašībām un lietas apstākļiem, vai nu piespriež katram no kopīpašniekiem reālas daļas, uzliekot, kad vajadzīgs, viena daļai zināmus servitūtus par labu otra daļai, vai atdod visu lietu vienam kopīpašniekam, ar pienākumu samaksāt pārējiem viņu daļas naudā, vai noteic lietu pārdot, izdalot ieņemto naudu kopīpašnieku starpā, vai arī izšķir jautājumu ar lozi, it īpaši tad, kad jāizšķir, kam no kopīpašniekiem paturēt sev pašu lietu un kas no viņiem apmierināms ar naudu.

_erucanob_ (2015-04-08 11:43)      Cik es no tā visa saprotu, tad tie kuri grib pārdot, var īpašumu sadalīt un savas daļas pēc tam pārdot. Ja kāds nevēlas savu senču īpašuma daļu pārdot, tad kas tā par tiesu, kura ar varu spiedīs to darīt. Protams, pie mums samaksā un spriedumu uztaisīs dajebkādu.

Samila (2015-04-08 12:09)      Juridiski tās ir divas dažādas lietas:
1) var dalīt reālās daļās - pārdot vai nepārdot pēc tam, tas īpašnieka ziņā,
2) var pārdot arī domājamās daļas.

Kopīpašums tomēr ir īpašuma aprobežojums un tādēļ kopīpašniekiem ir jārēķinās ar dažādām neērtībām - pirmpirkuma tiesības, izdevumu saskaņošana ar visiem kopīpašniekiem ect.

*Protams, pie mums samaksā un spriedumu uztaisīs dajebkādu.*

Nav smuki tik vulgāri vispārināt, jo īpaši, ja tiesību izpratne tuvu 0!

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu