Mājas aukstā ūdens stāvvads dzīvoklī

Dzīvoklī atrodas mājas gavlenais ūdens stāvvads. vai ir iespējams pieprasīt no pašvaldības- ūdenssaimniecības "izcelt" šo stāvvadu koplietošanas telpā?
Mums tika atteikts, taču caurule plīsa un radīja zaudējumus vannas istabā. vai ir iespējams vismaz pieprasīt apsaimniekotājam segt izdevumus?
Paldies

joens (2014-12-08 17:42)      Šis stāvvads pieder ēkas kopīpašniekiem (kopīpašums, tāpat kā jumts, ārsienas utt.), attiecīgi par to viņiem arī jārūpējas. Ja rūpes ar līgumu deleģētas apsaimniekotājam, tad viņam. Ūdenssaimniecībai gar šo cauruli bac bekādas daļas, viņu atbildība beidzas ar krānu un ūdensskaitītāju šahtā kaut kur uz (zem) ielas. Kopīpašnieki sanāk, nolemj, nofinansē(!) un cauruli var aiznest kaut uz kaimiņmāju vai fasādē gar ārsienu.

Ja dzīvoklis bija apdrošināts, tad apdrošinātāji tālāk "vainīgo" atradīs.

jadore (2014-12-08 18:29)      Izlasi, kas līgumā rakstīts, par kopīpašuma apsaimniekošanu. Ja apsaimniekotājs rūpējas, tad vajadzīgs ir akts par notikumu. Domāju, ka var mēģināt pieprasīt atlīdzināt zaudējumus, kapēc ne?

brivs_ridzinieks (2014-12-08 20:56)      Ja dzivoklis privatizets tad neviens neko neatlidzinaas.Biezi vien privatizetajos dzivokljos remonta laikaa taas shahtas vispaar aiztaisa ciet ka netiek klaat un nevar laicigi noteikt trubas tehnisko stavokli...pashi vainigi.Neticu ka taa trubaa taa pekshnji saplisa...noteikti arii bij pasleepta un puva pamazaam.

Marijanna (2014-12-08 21:25)      Dzīvoju 5-stāvu mājā un katrā dzīvoklī ir šahta un stāvvadi. Mēs paši iedzīvotāji noorganizējām un par saviem līdzekļiem nomainījām stāvvadus.Dzīvokļi ir privatizēti un protams, katram dzīvokļa īpašniekam jāuztur kārtībā stāvvadi.Var jau kāpt kādu gadsimtu atpakaļ un uz ielas un pagalmā ierīkot ūdens krānu un sirsniņmājiņu. Tas būtu jautri.

neko (2014-12-09 02:59)      Šis nu ir koks ar diviem galiem.... par kopīpašumu tev arī ir pienākums rūpēties, un tāpēc pārējie var pat vērsties pret tevi par problēmām kas radušās, jo tu nerūpējies par savu daļu savā teritorijā. Gan jau nenodrošināji apsaimniekotājam iespējas apsekot ūdensvadu? Un pats arī to nedarīji..?
Sakaistā ideja atkratīties no šis atbildības ir realizējam tikai un vienīgi uz tava rēķina un ar citu īpašnieku piekrišanu.

JurisK (2014-12-09 06:49)      Priecaajies, ka tikai vannasistabaa - ja buutu apskaadeejis apaksheejos kaiminjus, vajadzeetu arii to dziivoklja remontam naudinjas mekleet. Tas ir taadaa gadiijumaa, ja esi dziivoklja iipashnieks. Ja esi iirnieks - vainiigs iziireetaajs, vienalga, kas tas buutu - privaatpersona, firma vai pashvaldiiba.

Deisa (2014-12-09 09:59)      Ja esi īpašnieks dzīvoklim, esi īpašnieks tam tādam, kāds tas ir, tātad ar stāvvadu dzīvoklī. Apsaimniekotāju pienākumos neietilpst ko mainīt. Ja gribi izcelt, jādara uz paša iniciatīvas ar apsaimniekotāju tikai saskaņojot, taču naudu neviens nepiešķirs tiem darbiem.
Ja bijusi skāde, visvieglāk ir, ja ir apdrošināšana. Ja apdrošināšanas nav, tad var apsaimniekotājam rakstīti iesniegumu, taču tie tad dikti rūpīgi skatīsies, kas un kā, kādu iemeslu dēļ caurule plīsa. Stāvvadam ir jābūt brīvi pieejamam, ja tas ir bijis apšūts, nepieejams, aizmūrēts utml., tad saimnieks skaitīsies pats vainīgs. Un po, ka neviens tāpat nebūtu nācis pārbaudīt, kamēr nav avārijas situācija.

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu