Firmas likvidācija

Varbūt,kads man var izskaidrot,lieta tāda,tad vienai paziņai bija firma Lv,maksātnespēju nepasludināja un tagat ir uzsākts likvidācijas process.Vai var pastāvēt tāda iespēja,kad šim cilvēkam atņem īpašumus ar kuriem firmai nav sakara,vai arī tiks atņemti tikai tie kuri skaitās pie firmas?Tādā gadījumā,ja firmas īpašnieks atrodas ārzemēs un nekādu intresi tajā iesaistīties neizrāda,vienkārši nav skaidrs,tad,kas tiks “ņemts“priekšā,viss,kas pieder,vai viss,kas attiecas uz firmu?

Udis (2014-09-24 16:20)      Neesmu eksperts un jurists ne tik, bet kādreiz laikam bija tā:
ja SIA, tad riskē tikai ar ieguldīto kapitālu un visu ko uz SIA esi iegādājies (ir mums nodokļu optimizatoru daudz, kam viss caur SIA pirkts)
ja "pa vecam" indiviuālais uzņēmums, tad riskēja ar visu kas pieder īpašniekam ..

artursA (2014-09-24 19:33)      ja atdzīs par ļaunprātīgu tiks atņemts vis.....es domāju dupsis deg....

janisb (2014-09-24 20:25)      Maksātnespējas gadījumā notirgos visus firmas saistītos īpašumus, pārējos īpašumus var aiztikt tikai tiesībsargājošās iestādes, gadījumā ja firmas īpašnieks veicis nelikumīgas darbības.

Samila (2014-09-25 00:46)      SIA tulkojumā nozīmē sabiedrība ar ierobežotu atbildību, t.i., dibinātāju / dalībnieku atbildība ir ierobežota ar viņu ieguldījumu. Nekādu piedziņu uz personisko mantu likvidācijas vai maksātnespējas procesos nav iespējams veikt.

Ja tiek ierosināta krimināllieta vai civillieta pret dibinātājiem / dalībniekiem / valdes vai padomes loceļiem, tad cita lieta. Bet šāda iespēja subsumējot Tavu stāstījumu ar Krimināllikuma pantiem - tuva 0.

Ameelija9 (2015-03-10 23:24)      Ar piebildi,,,parakstot līgumu, SIA valdes loceklis,priekšsēdētājs ir parakstījies kā GALVOTĀJS!

Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu