Kam jāatjauno ielas segums?

Mūsu ielā tiks veikta ūdensvada un kanalizācijas sistēmu rekonstrukcija.Ūdenssaimniecības uzņēmuma vadītājs teica,ka asfalta segums būs jāatjauno mums pašiem,jo arī ierīkots tas ticis par mūsu pašu naudu.Vai tā varētu būt taisnība?

Maverick (2011-12-27 18:15)      Muļķības !
Jebkurā remontdarbu tāmē ir jābūt arī asfalta seguma atjaunošanai !

sandra1111 (2011-12-27 18:15)      passvaldiibai pilseetaa.iznnemot privaatmaajas teretoriju.

Mezhavecis (2011-12-27 18:21)      Nav viss muļķības.Ja tas ir valsts vai pašvaldības asfalts,tad atjauno remontdarbu izpildītājs.Privāto paši,jo parasti tas asfalta pleķītis nemaz oficiālos papīros nav ierakstīts.

geyser (2011-12-27 18:32)      Nē, tā nav taisnība.
Pēc būvdarbu veikšanas, segums jāatjauno sākotnējā kvalitātē, lai tas būtu asfalta segums, grants segums vai zālājs. Seguma atjaunošanai jābūt iekļautai projekta tāmē. Citādi nemaz nevar būt. Acīmredzot pasūtītājs (ūdenssaimniecības uzņēmums vai pašvaldība) grib ietaupīt naudu.

joens (2011-12-27 18:47)      Es pat teiktu, ka nevis ietaupīt, bet pavisam prasti iešņaukt nāsīs. Pie savas un sava priekšnieka (deputāta, enivei) vasarnīcas ceļu uztaisīt.

Mezhavecis (2011-12-27 18:55)      Pie velna.Tiem kam nepielec atkārtoju.Privātie kaut kur savā ciemā,rajonā utt.,pēc savas iniciatīvas kaut ko noasfaltē,parasti bez saskaņošanas.Vissos papīros tas ceļš skautās kā ceļš BEZ seguma,un tapēc tā arī tiek atjaunots.

joens (2011-12-27 19:08)      Pat Mežaveča variantā ne jau būvdarbu izpildītājs (vai ūdenssaimniecības boss) būs tas, kurš bojās svešu īpašumu, tur vispirms tad jāizpilda birokrātiskā sastāvdaļa, akts par nelikumīgo būvniecību, vietējās būvvaldes lēmums (administratīvais akts, ko var tālāk sākt gandrīz bezgalīgi pārsūdzēt un pa to laiku izdomāt, kas lētāk, sakārtot papīrus vai noasfaltēt par jaunu). Vienīgi, ka trubas pa to laiku neviens neliks un tas vilciens var vispār aiziet. Sakarīgai atbildei vajag precīzu situācijas izklāstu. Gan par asfaltu, gan trubām.

geyser (2011-12-27 19:44)      Papīros (projektā) segums var neparādīties tikai tad, ja segums uzlikts pēc projekta izstrādes. Tādā gadījumā seguma atjaunošana būvniekam ir papildus darbi, kurus būvnieks piestāda pasūtītājam. Ja ielas asfaltēšana nebija saskaņota, tad tiešām var gadīties, ka jāmaksā jums. Jo skaņošanas gadījumā jūs būtu brīdināti, ka to ielu drīzumā uzraks.

grafins_Malishew (2011-12-27 21:51)      skatīt būvniecības likumu....

hefny (2011-12-27 21:57)      hmm
ja par ES naudu,visā ielā uc-tad jāuzraksta laikam ttomēr kāds papīrs,kur māju vairāki īpašnieki-jautā,kās liks -atjaunos ielas asfalta segumu -pŗc pilsētas ieplānotās plosuišanās,jo nedarīt Šamie visu līdz galam nevar-tad nogriežis naudu-a tie,kas reāli maksāja--varat tomēr uz savas naudas ieguldījuma-pilsētas īpašumā ieguldīto-uzlabojumu-vARAT GAN_tā arī rakstīt,ka esat uzlaboūsī pilsētai piederošo ielu-0paši maksājuši-ka neļausiet to apgānīt!
Galu galā--tā IR cūčiba,-ja atstāj sliktāk-kā iedzīvotāji uzlabojuši-pilsētai d`;avāuši-savu dzīvi uzlabojuši,jo pilsēta to nav jēguši darīt-saviem iedzīvotājiem-labklā`jības celšanai!
priekš tam ir deputāti-lai kārto,priekš tam ir arī ES naudas izlietošanas uzraudzības personas!Džives,sedzīves apstājkli iR jāuzlabo,nevis cilvēki jāpamet dublos, pie tam/ir pieredze,kā uzraugi,nemākuši iznieko naudu-nekārtīgi ko sarokot,saveidojot-pa draugam pieņemot,pametot pusratā pie rīgā-Talsu ielā krustojumā ar nometņu ielu--bija viena liela peļķe,pa pusielu--pēc ES naudas ielikšanas seguma pārtaisīšanai-tagad IR @ milzu peļķes abās ielas pusēs,notekas nestrādā -murgs!/to vajadzetu meistariem-darba darītājiem-pa savu naudu-pērtaisīt,nevis snemt 20-50ls stundā-bet galu galā-jēgas nekādas!/./.

Essers (2011-12-27 22:31)      ES naudu pašvaldība var faktiski ieguldīt tikai savā īpašumā. Ja iela nav pašvaldības īpašums, tad tāmē asfalts var arī nebūt. Bet Tev kā iedzīvotājam ir iespēja aiziet uz pašvaldību un paprasīt uzrādīt tehnisko projektu ar ekonomikas daļu vai līgumu ar būvnieku un pašam pārbaudīt tāmes- ir paredzēts asfalts vai nav konkrētajam posmam.
Var arī uzrakstīt oficiālu pieprasījumu.

nenopietninopietna2 (2011-12-27 23:35)      Neatkarīgi no tā kam pieder teritorija, privātajam, vai pašvaldībai, ir jābūt saskaņotam projektam par izmaiņām, kādas tiks ieviestas.
Man savā laikā kā privātpersonai manas darbnīcas vajadzībām bija jāmaina lielais el. transformātors. Nācās taisīt projektu un to saskaņot ar "Latenergo".
Biezpiens7 aprakstītajā situācijā noteikti arī bija jābūt saskaņotam projektam par ceļa noasfaltēšanu. Meklē pašvaldībā projektu, kad tika celtas tās mājas (1992-5 gadā) un asfaltēts ceļš.
Ja toreiz projektā ir bijusi saskaņota arī asfaltēšana, tad šobrīd šiem ūdensvada remontētājiem ir jāuzklāj atpakaļ tāds pats segums.
Ja toreiz viss tika veikts nelikumīgi (pa kluso), tad nu ķeriet vēju...:)

nenopietninopietna2 (2011-12-28 01:06)      Nu, tagad kļuva skaidrāka tā bilde...! Tātad pilsētas plānos ja ir asfaltēts segums, tad tādam tur arī jābūt pēc remontiem. Nevar vienkārši tā sarakāt pilsētu un pēc viņiem kautvai ūdensplūdi... Raksti ierakstītu vēstuli, gan pašvaldībai, gan tai ūdens un kanalizācijas pārvaldei. Uz ierakstītu rakstisku vēstuli ir jāatbild arī rakstiski.Tad varēsi karot tālāk.

violinn (2011-12-28 10:38)      Vispār jau man bija līdzīga situācija, kad kaimiņi sameta naudu un noasfaltēja ielu. Nāca gāzes veči, izraka ko vajadzēja un arī visu pēc tam saveda kārtībā. Es domāju, ka ir gan jāpakaro.

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu